Tawuła van Houttea - Spirea Van Houttea

powrót do wykazu roślin ogrodowych
Ozdobny krzew liściasty zrzucający liście , wyrastający do 2-3 m. Krzew jest rozłożysty.
Drobne białe kwiaty, obficie pokrywają krzew. Kwiaty nieco większe niż kwiaty tawuły wczesnej, zebrane w baldachogrona. kwitnąca krzewy są chętnie odwiedzane przez motyle.
Gałązki tawuły van Houtte'a są cienkie i lekko zwisające.
Liście nieduże, ciemnozielone, trójkalpowe, na jesieni przybierają barwę pomarańczową.
Kwitnie od końca maja do połowy czerwca.
Krzew łatwy w uprawie, wytrzymały na mrozy , o małych wymaganiach glebowych. Dobrze znosi suszę jest odporny na zanieczyszczone powietrze.
Nie wymaga częstego nawożenia i podlewania ani zabezpieczenia na zimę.
Tawuła van Houtte'a wymaga odpowiedniego cięcia. Ponieważ rozrasta się szeroko a przy tym cześć gałęzi zasycha warto co 2 lata prześwietlić krzewy i usunąć martwe pędy pod koniec zimy. Zasadnicze cięcie przeprowadza się jednak dopiero po przekwitnieniu, skracając je o 1/3 długości. Może rosnąć w półcieniu ale w pełnym słońcu obficiej kwiatnie.
Może być sadzona w parkach i większych ogrodach. Krzewy te można sadzić przy ścianie domu, na trawniku lub rzędem wzdłuż ogrodzenia, tak by tworzyły szpaler. Tawuły van Houtte'a nadają się do kompozycji mieszanych z jaśminowcami i kalinami, które kwitną w tym samym czasie. Kwitnące gałązki tej tawuły mogą być ozdobą wazonów. Po przekwitnięciu stanowią zielone tło dla innych roślin.
Szkółka Drzew i Krzewów "O g r o d y M a r z e ń" wchodzą w skład holdingu:  


           

Stronę odwiedziło 1803278 Gości, dzisiaj 40. Gości na stronie 2

Copyright © 2009 - 2018 Ogrody Marzeń Design projektowanie www
Tawuła van Houttea - Spirea Van Houttea